Duchovní život, knihy, názory, komentáře, úvahy, zprávy

Vyjádření literárního kritika doc. Jaroslava Meda

10.10.2014 23:24

Vyjádření literárního kritika doc. Jaroslava Meda a jedné nejmenované redaktorky nejmenovaného nakladatelství

Uvádím dvě přesně opačné reakce na knihu. První je od významného literárního kritika a historika doc. Jaroslava Meda. cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_MedMyslím, že v oblasti katolické literatury neexistuje nikdo povolanější.Vážená paní TetivováTeprve předminulý týden jsem dostal po redakci KT...

Reakce z Radia Proglas

10.10.2014 23:46

Kniha je dobrou protiváhou toho, co zatím o otci Ladislavovi máme

Milá paní Tetivová, konečně se dostávám k tomu, abych vám poděkovala za vaši zásilku, která došla v pořádku. Knihy pročtu, už jsem jednu začala číst a se zájmem. Mně se to líbí. Nevím, jak klasický od narození katolík, ale já vaše vnitřní rozpoložení naprosto chápu a je tam krásná diverzita...

Ještě jedna reakce z Radia Proglas na Facebooku

11.10.2014 00:19

Cenné svědectví myšlenkových pochodů i pracující psychiky tváří v tvář realitě Boha

POŠTAPošta do studia Štěpán funguje, jak vidíte...Paní PharmDr.ThMgr. Lenka Kateřina Tetivová OV mi poslala svou knihu napsanou o otci Ladislavovi Kubíčkovi. Nahlédla jsem do textu a zdá se mi, že zajímavě odráží odlišnost člověka, kterému nebyla víra dána do kolébky, ale který se k ní...

Reakce čtenářů

> Komu: "Lenka Tetivová" <l.tetivova@volny.cz>

> Datum: 24.05.2015 21:50

> Předmět: kniha

Kateřino přečetla jsem si vaši knížku a líbí se mi. Je to upřimná zpověď,která umožní líp pochopit osobnost toho kdo to psal.. A moudrost otce Kubíčka tomu dodává zvláštní hodnotu. Od prostředka, kdy to začíná s tou nemocí, je to i napínavé..Po přečtení jsem měla zvláštní zážitek - cosi jakoby solidarity s lidmi podobného snažení. Nebo dokonce spolupráce. (...) Ale byl to hezký zážitek, až jsem v té chvíli věřila, že otec Kubíček byl opravdu svatý.


Tato reakce přišla zcela spontánně, bez vyžádání. Nechodím za čtenáři a netahám z nich žádné reakce.

05.10.2014 20:13

Milá Lenko Kateřino, srdečně Tě zdravím! 
Včera jsem dočetla Tvoji knihu "Světlo a temno,velebte Pána" a nyní jsem ráda, že jsem dohledala i Tvou mailovou adresu a můžu Ti napsat. 
Jak příhodný název jsi pro svou knihu vybrala! Četla jsem se zaujetím Tvůj příběh, který tak upřímně popisuješ. V mnohém z toho, o čem píšeš, jsem se „sama našla“. Sdílím Tvůj pohled na spoustu věcí a mnohé Tvé názory. Žasnu nad nepochopením, se kterým ses setkávala od lidí (a především věřících). 
Raduji se z velkých věcí, které pro Tebe učinil Pán a třebaže se zpožděním, srdečně blahopřeji k Tvému zasvěcení, o kterém jsem nevěděla. Ale myslím, že na toto blahopřání není pozdě – vždyť od toho dne je pro Tebe každý další den velkým svátkem, viď?:-) 
Z Tvé knihy jsem si vypsala některé věty, které mne zvlášť oslovily, mezi nimi především ta ze samého závěru knihy, a sice že „Sebezápor a oběť stojí nad hřivnami a dary“. Kateřino, to je tak pravdivé! Díky za ta slova; a díky za celou knihu. A především – díky za Tebe! 

 

Milá Kateřino,

srdečně Tě zdravím! Chci Ti jen napsat, že Tvou knihu mi ihned po přečtení "znárodnila" jedna z mých přítelkyň a včera mi napsala toto:

"Knížka se mi moc líbila a obdivovala jsem Kateřinu, jaký má bohatý duchovní život. Moc pěkně, čtivě a zajímavě to napsala."

Tak jsem Ti to jen chtěla dát vědět, protože Tě to jistě potěší.

Požehnaný den celý týden!


Čtenářka z Moravy, která Ladislava osobně znala:

Neustále se vracím k "Listům", stále je předávám. Zůstala mi původní velká jistota, že je to dílko neobyčejné. Svou odzbrojující pokorou jsi umožnila ukázku opravdového duchovního vedení - opravdové lásky, která touží po kráse vedené duše. Je to krásný jednolitý obraz (pro současníky i pro pastýře)."Světlo" je mozaika, která při splnění hlavního poslání zabírá víc oblastí naší současnosti. Hlavní linie svědčí o problémech jedince, vlastních všem poctivě hledajícím, ale dnes určitě ztížených. Cenný je záznam současného dění v církevním prostředí. Další - ohlasy na "Listy" byly zvlášť důležité pro mne. Člověk si tam ověřuje, jak "lidská řeč je pramenem nedorozumění". Jsi napomínána za to, co se mělo jako záměr oceňovat.Usmívala jsem se na str.45,46 těm starostem o "ubližování" Ladislavovi. Protest proti jeho tvrdosti byl za jeho života stálý, všudypřítomný. Ale míjel se s podstatou stejně jako ty "výklady" na citovaných stranách.Připomínáš mi básníka Karla Vysloužila. Jeho pravda, jeho úsilí, jeho práce a význam pro Boží království nedosahují zdánlivě ani zlomkovitého ocenění. Svou otevřeností, jasností a odvahou pojmenovat negativa si říká o problémy a protivníky. Přesto vím, že nejenom jeho poezie bude žít. Je to především nádherné dobrodružství  jeho života nejen v minulosti, ale i v současnosti, kterou nám dovede s neustálou odvahou předkládat. To svědectví je nesmírně cenné, i když ho současníci asi neocení. I cizina má o něj zájem - byla jsem svědkem - našinec ne.

Milá paní Tetivová!
Právě jsem přečetla Vaší knížku a musím říct,že se mi moc a moc líbila.Napsala jste ji velmi čtivě a přečetla jsem ji jedním dechem.Moc se mi 
líbila Vaše úřimnost s jakou jste popisovala svůj život.Je úžasné jak Náš Pán jedná a pomáha na přímluvu svatých ,co se stalo nepochybně Vám na přímluvu Ladislava Kubíčka.Pro mně je Vaše svědectví velmi důležité a moc Vám za něj děkují.
Přeju Vám hodně úspěchu do další práce a hodně Božího požehnání!

Z korespondence s vězeňským kaplanem, který doprovází duchovně vraha P. Kubíčka

 
Hezký den,
děkuji za zaslané knihy, dnes jsem je v pořádku dostal.
Zatím jsem se na ně jen zběžně podíval, a zdá se mi, že by mohly být Lukášovi prospěšné na jeho složité cestě. Mohly by ale leccos říct i dalším vězňům - pokud tedy dovolíte, dal bych jim je k dispozici v rámci své vězeňské knihovny. Tam si je odsouzení můžou kdykoliv půjčit, často pak o přečtených knihách se mnou nebo mezi sebou diskutují.
Zároveň prosím o další modlitbu za Lukáše - jeho obrácení je zatím velmi křehké a jistě bude procházet ještě mnoha těžkými zkouškami.
S pozdravem a požehnáním
P. Michael Martinek, SDB

Dne 21. září 2014 16:05 Lenka Tetivova <l.tetivova@volny.cz> napsal(a):
Chvála Kristu!
Zaslala jsem Vám v pátek dvě knihy, jedna obsahuje mou korespondenci a zážitky s P. Kubíčkem, druhá pojednává o mém uzdravení pravděpodobně na jeho přímluvu.
Zapomněla jsem vložit do obálky informaci,proč jsem to poslala. Napadlo mě, že by mohly pomoci Lukášovi,kterého duchovně doprovázíte. Jestli myslíte,že mu mohou prospět,prosím o předání. Pokud ne,tak je někomu věnujte.

Přeji vše dobré.
PharmDr.ThMgr.L.K.Tetivova OV
 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode